Site Loader

Katarzyna Grochola jest jedną z najbardziej popularnych polskich pisarek. Zadebiutowała w roku 1981 powieścią „Noce i dnie”, która odniosła bardzo duży sukces i była wydana w kilkunastu krajach. W Polsce sprzedała się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Grochola jest autorką ponad dwudziestu powieści, które łącznie sprzedały się w nakładzie ponad trzech milionów egzemplarzy. Jej książki są tłumaczone na kilkanaście języków. Grochola urodziła się w roku 1949 w Warszawie. Jest absolwentką warszawskiej Szkoły Teatralnej. W latach 70. pracowała jako aktorka w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy oraz w Teatrze Telewizji. W roku 1981 zadebiutowała powieścią „Noce i dnie”, która odniosła bardzo duży sukces i była wydana w kilkunastu krajach, m.in. we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. W Polsce sprzedała się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy i była nominowana do Nagrody Literackiej Nike.

Kolejne powieści Grocholi to m.in.: „Babski świat” (1982), „Czekając na Godota” (1984), „Dni których nie znamy” (1985), „Zaklinacz deszczu” (1987), „Wielka miłość Balzaka” (1989), „Bagatela na walentynki” (1990), „Tango Milonga” (1992), „Wszystko czerwone” (1995), „Panna Nikt” (1997), „Miasteczko cut-cut” (2000), „Wszystko będzie dobrze, jeśli tylko będzie dobrze” (2002), „Zielone drzwi” (2004), „Baśnie robotników” (2006), „Drogi czytelniku” (2008) oraz „Seksualna niewinność geja” (2009). Wszystkie jej książki łącznie sprzedały się w nakładzie ponad trzech milionów egzemplarzy i są tłumaczone na kilkanaście języków, m.in.: angielski, francuski, hiszpański, portugalski, holenderski, duński, fiński, szwedzki, norweski, czeski i litewski.

Katarzyna Grochola – pisarka, która zawsze wzbudza emocje

Katarzyna Grochola to pisarka, która zawsze wzbudza emocje. Jej książki są pełne dramatu i niezwykłych zwrotów akcji. Czytelnicy nigdy nie wiedzą, co się wydarzy w następnej chwili. Dzięki temu jej książki są tak ciekawe i wciągające. Grochola jest autorką kilkunastu bestsellerów, które sprzedały się w milionach egzemplarzy. Jej książki są tłumaczone na wiele języków i cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Pisarka ma rzeszę wiernych czytelników, którzy śledzą każdą jej nowość. Katarzyna Grochola książka to zawsze wielkie wydarzenie.

Grochola jest twórczynią unikatowego stylu literackiego, który łączy elementy dramatu, komedii i thrillera. Jej książki są pełne niespodzianek i intrygujących bohaterów. Czytelnicy nigdy się nie nudzą, a jej książki pozostają im na długo w pamięci.

Pisarka, która łamie tabu

Katarzyna Grochola to pisarka, która łamie tabu. Jej książki są pełne seksu, narkotyków i przemocy. Nie boi się poruszać trudnych tematów, takich jak rozwody, aborcje czy zdrady. Dzięki temu jej książki są bardzo popularne wśród młodych czytelników.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *